EUR/USD, 1,0900 seviyesi altındaki dört günün en düşük seviyelerine geriledi


  • EUR/USD paritesi, Cuma gününde haftalık kazançlarını silmeyi sürdürdü.
  • ABD Dolar Endeksi Amerika seansı sırasında 100 seviyesine doğru yükseldi.
  • Piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı ABD Dolarının önemli rakipleri karşısında güç kazanmasına yardımcı oldu.

EUR/USD paritesi Amerika seansı sırasında yeniden satış baskısı altında kaldı ve 1,0885 seviyesinde Pazartesi gününden beri en düşük seviyesine geriledi. Parite an itibariyle, gün için %0,53 kayıpla 1,0890 seviyesinde işlem görüyordu.

Bugün Avrupa seansı sırasında yayınlanan Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) son para politikası toplantısının tutanakları, İcra Kurulu’nun Pandemi Acil Varlık Alım Program (PEPP)  ve diğer araçlarını Haziran ayı toplantısında ayarlayabileceğini gösterdi.

Nordea analistleri AMB’nin açıklaması üzerine “PEPP’in genişletilmesini ve uzatılmasını beklemeye devam ediyoruz. Avrupa Merkez Bankasının, bankalara hedefli ucuz ve uzun vadeli finansman sağladığı TLTRO programının düzenlenmesi de ihtimaller dahilinde kalmayı sürdürüyor. AMB’nin politika faizini daha fazla düşürmesini beklemiyoruz. AMB, gevşeme politikasının diğer yönlerine odaklanmış görünüyor.“ diyor.

Yine de EUR/USD paritesi AMB’nin yorumlarını görmezden geldi ve 1,0900 seviyesi yakınlarında bir konsolidasyon evresi içerisinde kalmayı sürdürdü.

ABD Dolar Endeksi yükselişini sürdürüyor

Ancak ABD ve Çin arasındaki diplomatik gerilimlerin piyasalardaki risk hissiyatı üzerinde baskı yaratması, ABD Dolarının rakipleri karşısında güç kazanmaya devam etmesine izin verdi ve paritenin aşağı yönlü görünümüne katkıda bulundu. Perşembe gününde 99 seviyesini test etmesinin ardından yönünü yukarıya çeviren ABD Dolar Endeksi (DXY) an itibariyle, gün için %0,4 kazançla 99,83 seviyesinde işlem görüyordu.

Günün devamında herhangi bir makroekonomik veri beklenmezken, Pazartesi gününde Almanya’dan ilk çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) verileri takip edilecek.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

EUR/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.0895
Bugünkü Günlük Değişim -0.0055
Bugünkü Günlük Değişim % -0.50
Bugünkü Günlük Açılış 1.095
 
Trendler
Günlük SMA20 1.0868
Günlük SMA50 1.0889
Günlük SMA100 1.0968
Günlük SMA200 1.1016
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.1009
Önceki Günlük Dip 1.0937
Önceki Haftalık Zirve 1.0897
Önceki Haftalık Dip 1.0775
Önceki Aylık Zirve 1.1039
Önceki Aylık Dip 1.0727
Günlük %38.2 Fibonacci 1.0964
Günlük %61.8 Fibonacci 1.0981
Günlük Pivot Noktası S1 1.0922
Günlük Pivot Noktası S2 1.0894
Günlük Pivot Noktası S3 1.0851
Günlük Pivot Noktası R1 1.0994
Günlük Pivot Noktası R2 1.1037
Günlük Pivot Noktası R3 1.1065

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR