DXY, geriledi ve 96.50 seviyesinden toparlandı

  • Endeks momentum kaybetmeye devam ederek, 96.50 civarına geriledi.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri, %2.90 seviyesine yaklaştı.
  • ABD Tarım-Dışı Bordrolar, 155 bin seviyesinde beklentileri karşılayamadı.

ABD doları, 96.00-ortalarındaki taze dip seviyelerine doğru aşağı yönlü hareketini hızlandırdı.

Endeks, ABD ekonomisinin geçtiğimiz ayda 200 bin iş beklentileri karşısında 155 bin yeni iş eklediğini ve işsizlik oranının %3.7 seviyesinde kaldığı bugünkü Bordrolardan gelen zayıf sonuçlardan muzdarip oldu.

Ayrıca ücret enflasyonu için bir gösterge olan Ortalama Saatlik Kazançlar, aylık bazda %0.2 ve bir yıl öncesine göre +3.1 yükseldi.

Bugünkü sonuçlar, ABD işgücü piyasasının güçlü sağlığını teyid etmesine rağmen Fed’in bu ayki toplantısında bir faiz arttırımı beklentileri üzerine soğuk su döktü ve 2019’da bir faiz arttırımı beklentileri karşısında temkinlilik teşvik etti.

ABD Dolar Endeksi (DXY) paritesi, an itibariyle gün için %0.01 kayıpla 96.76 seviyesinde işlem görüyor.

DXY için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 96.38 (4 Aralık dip), 96.04 (20 Kasım dip) ve 95.68 (7 Kasım dip) seviyelerinde bulunurken, 97.00 (10-günlük SMA), 97.53 (28 Kasım zirve) ve 97.69 (12 Kasım zirve 2018) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DolarEndeksi