DXY, 97 seviyesi üzerinde yeni günlük zirvelerine yükseldi


  • Endeks, 97.00 seviyesi üzerinde pozitife döndü.
  • ABD Üretici Fiyat Endeksi Mart ayında yukarı yönlü sürpriz yaptı.
  • Haftalık destek, 21 günlük SMA’nın bulunduğu 96.80 bölgesinde ortaya çıkıyor.

ABD Dolar Endeksi (DXY) hız kazandı ve 97.00 seviyesi üzerinde günlük zirveleri bölgesine yükseldi.

Endeks, 21-günlük SMA’nın bulunduğu 96.80 bölgesindeki haftalık dip seviyelerini test etmesinin ardından, ABD Tahvil faizlerindeki toparlanma üzerine yeniden alım ilgisi bulmayı başardı.

USD, Üretici Fiyat Endeksinin (ÜFE) Mart ayında beklentilerden fazla yükselmesi ve İlk İşsizlik Başvurularının geçtiğimiz hafta 196 bin ile 50 yılın en düşük seviyesinde artmasının ardından sağşam bir görünümle işlem görüyor.

ABD 10-yıllık Tahvil faizlerinin %2.5 bölgesini test etmesi ve seans zirvelerine dokunması USD’nin yenilenen yukarı yönlü momentumuna katkıda bulunmasıyla USD/JPY paritesinin 111.40 bölgesini geri almasına yardımcı oldu.

Seansın devamında Fed Başkan Yardımcısı R.Clarida, St. Louis Fed Başkanı J.Bullard, FOMC’den R.Quarles, Minneapolis Fed Başkanı N.Kashkari ve Guvernör M.Bowman’ın konuşmaları takip edilecek.

ABD Dolar Endeksi (DXY), an itibariyle gün için %0.21 kazanç ile 97.11 seviyesinde işlem görüyor.

DXY geniş risk iştahı trendlerini takip ederken ABD-Çin ticaret gelişmelerinden gelen manşetler de fiyat hareketine katkıda bulunuyor. Ek olarak ABD makroekonomik takviminden gelen pozitif sonuçlar da DXY’nin 97.00 seviyesi ve üzerine doğru hareketini destekledi. Politik tarafta ise, borç tavanı, sınır duvarı fonlaması ve gelecek yıl yapılacak seçimler ABD doları civarında ekstra oynaklık yaratabilir. Ayrıca, G10 merkez bankalarındaki 'yumuşak' duruş ile birlikte denizaşırı temellerdeki bozulma, ABD Dolarının nadir gerilemelerini bir miktar sığ tutacaktır.

DXY için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 97.52 (high Apr.2), 97.71 (2019 high Mar.7) ve 97.87 (monthly high Jun.20 2017) seviyelerinde bulunurken, 96.85 (low Apr.10), 96.62 (55-day SMA) ve 95.74 (low Mar.20) seviyeleri, endeks için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR