Çin’in Devlet Varlıkları Düzenleyicisi: Koronavirüs salgınının endüstriler üzerindeki etkisi daha çok Şubat ayında ortaya çıkacak


Yükselen koronavirüs riskleri küresel olarak yatırımcıları ürküttüğü için Asya seansındaki risk iştahsızlığı üzerine Çin Devlete ait Varlıklar Denetleme ve İdaresi (SASAC), devlet varlık düzenleyicisi, Başkan Yardımcısı Ren, Reuters aracılığıyla manşetlerdeydi ve endüstrilerdeki koronavirüs salgınının temel olarak Şubat ayında ortaya çıkması bekleniyor.

Devlete ait kilit işletmelerin planlanan üretim hedefleri ve reform planlarının COVID19 salgını nedeniyle değişmeyeceğini de sözlerine ekledi.

SASAC sözcüsü, merkezi olarak tutulan firmalara, koronavirüs salgını tarafından sertçe etkilenen bazı küçük ve orta ölçekli firmalarla sözleşmeleri uzatma veya revize etme konusunda rehberlik edeceklerini söyledi.

Diğer Alıntılar:

Koronavirüs salgınının merkezi KİT'lerin denizaşırı projeleri ve yatırımları üzerinde etkisi vardır.

Koronavirüs tutulumu için denizaşırı projelere gönderilecek merkezi KİT çalışanlarının sağlık izlemelerini güçlendirecektir.

Bu arada, Çin’in Ticaret Organı, Rusya, Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki bazı müşterilerin, koronavirüs salgını sırasında Çin’in metal ürünlerinin teslimatını kabul etmeyi bıraktıklarını kaydetti: 

Ayrı bir gelişmede, Güney Kore Başkanı Moon, ekonominin koronavirüs nedeniyle acil bir durumda olduğunu belirterek virüs yayılmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Ek Yorumlar:

Hükümet, yerel ekonomiyi artırmak için mevcut tüm politikaları kullanmalıdır.

Evde kurumsal, tüketici harcamalarını artırmak için politika desteği gerekiyordu.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR