Çin’den Wang: Dünya ticaret sistemi mükemmel değil, reform ihtiyacı var - Reuters

Pekin 'in üst düzey diplomatından Çin Eyalet Meclisi Üyesi Wang Yi, Perşembe gününün sonlarında Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile görüştükten sonra gazetecilere şunları kaydetti.

“Çin, daha adil, daha etkili ve daha rasyonel hale getirmek için DTÖ de dahil olmak üzere mevcut sistemin gerekli reformlarını ve mükemmelliğini destekliyor.”

“Aynı zamanda, mevcut sistemin kusursuz ve hatasız olduğuna inanmıyoruz”

“Reformun amacı, ülkelerin küreselleşmenin kalkınma meyvelerini daha adil bir şekilde kullanabilmeleri, güney ve kuzey arasındaki farklılıkları daha da genişletmemeleridir.”

“DTÖ reformu konusu son derece karmaşık ve birçok alanı içeriyor. (Çin) tüm tarafların sabırlı kalmasını ve adım adım ilerlemesini umuyor.“

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Çin