Çin, ABD’den gelen ürünlere yönelik vergi muafiyeti listesi yayınladı - Xinhua


Çin devlet haber ajansı Xinhua, Pekin’in ABD’de uygulanan gümrük vergisi muafiyetleri için ilk listesini açıkladığını bildirdi.

Ek detaylar:

Çin'in ürün tarifeleri muafiyet listesi 17 Eylül’de yürürlüğe girecek.

Çin'in gümrük tarifeleri muafiyeti listesindeki kalemler, ABD ticaret işlemlerine karşı önlem olarak Çin mallarının ABD mallarına dayattığı ek tarifelere tabi olmayacaktır.

Çin'in tarifeler muafiyet listesindeki kalemler arasında gıda ürünleri, yağlayıcılar yer alıyor.

İlk tarife muafiyetlerinde mısır, soya fasulyesi, domuz eti listeye alınmadı.

Çin, ABD'den ithal edilen ek ürünler için tarife muafiyetlerini dikkate alacaktır.

Peynir altı suyu ve değiştirilmiş peynir altı suyu ürünleri, ABD'den gelen mallar için muafiyet listesinin bir parçasıdır.

Global Times’ın tweet’i ile hali hazırda yükselen risk hissiyatı gelişmeye devam ediyor. USD/JPY paritesi 108.00 seviyesi yakınlarında altı-haftalık zirvelerinde seyrederken, Tahvil faizleri %1 yükseldi.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR