Bundesbank'ten Weidmann: Görünüm buna izin veriyorsa politika normalleşmesini ertelemeye gerek yok

Bundesbank Başkanı ve AMB yönetim kurulu üyesi - Jens Weidmann, Hamburg'daki Almanya Tasarruf Bankaları Birliği’nin düzenlediği bir konuşma sırasında, yerel enflasyonun inatla düşük kaldığını ve görünüm buna izin verirse politika normalleşmesini ertelemeye gerek olmadığını söyledi.

Weidmann, ABD oto tarifelerinin Alman otomobil üreticilerini sert şekilde etkileyeceğini ve ABD-Çin ticaretinin ABD GSYİH'sı için toksik riski taşıdığını da sözlerine ekledi.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Almanya
  • MerkezBankaları