AUD/USD, RBA tutanakları üzerine gün içi kayıplarına tutundu ve 0.6700 seviyesi altında seyrediyor


  • AUD/USD, güvercin bir RBA toplantı tutanakları üzerine satış baskısı altında kaldı.
  • Yumuşak risk hissiyatı USD’ye fayda sağladı ve parite üzerinde ek baskı yarattı.

AUD/USD paritesi aşağı yönlü bir konsolidasyon evresine girmiş görünürken, 0.6700 psikolojik seviyesinin hemen altındaki seans dip seviyeleri yakınlarında dar bir işlem aralığı içerisinde seyrediyor.

Parite, Salı gününde taze satış baskısı altında kaldı ve güvercin algılanan RBA para politikası toplantı tutanaklarının politika yapıcılarının gevşemeci görünümüne ortaya çıkarmasına tepki olarak iki-günlük işlem aralığını sonunda aşağı yönlü kırdı.

Risk-iştahsız hissiyat, RBA-üzerine gelen zayıflığa eklendi

Bununla birlikte, PBoC’nin Pazartesi günkü son teşvik önlemlerine rağmen Çin’deki koronavirüs salgınının ekonomik etkisi üzerine ısrarlı endişeler de Çin-vekili Avustralya Doları üzerinde aşağı yönlü ek baskı yarattı.

Buna ek olarak Apple’ın Mart çeyreğinde öngördüğü rakamlara ulaşamayabileceğine dair uyarısıyla tetiklenen küresel risk hissiyatındaki bir dönüş de akışları Avustralya Doları gibi riskli olarak algılanan para birimlerine doğru yönlenmesine yardımcı oldu.

Bu arada küresel güvenliye kaçış, parite çevresindeki gün içi aşağı yönlü baskıyı azaltamazken boğalara dinlenme fırsatı sunamamasıyla, ABD Dolarının Cuma gününde belirlediği 4-4.5 aylık zirveleri yakınlarında stabil kalmasına yardımcı oldu.

Veri cephesinde ABD’den NY Empire State Endeksi, NAHB Endeksi ve TIC Akışları verileri takip edilecek. 

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

AUD/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.6682
Bugünkü Günlük Değişim -0.0035
Bugünkü Günlük Değişim % -0.52
Bugünkü Günlük Açılış 0.6717
 
Trendler
Günlük SMA20 0.6745
Günlük SMA50 0.6844
Günlük SMA100 0.6829
Günlük SMA200 0.6855
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.6734
Önceki Günlük Dip 0.6712
Önceki Haftalık Zirve 0.6751
Önceki Haftalık Dip 0.6661
Önceki Aylık Zirve 0.704
Önceki Aylık Dip 0.6682
Günlük %38.2 Fibonacci 0.672
Günlük %61.8 Fibonacci 0.6726
Günlük Pivot Noktası S1 0.6708
Günlük Pivot Noktası S2 0.6699
Günlük Pivot Noktası S3 0.6686
Günlük Pivot Noktası R1 0.673
Günlük Pivot Noktası R2 0.6743
Günlük Pivot Noktası R3 0.6752

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR