AUD/USD, önceki kayıplarını toparlayarak 0.5950 bölgesine yükseldi


  • Piyasalardaki ihtiyatlı hissiyat, Perşembe gününde AUD/USD paritesi üzerinde baskı yarattı.
  • ABD Doları çevresindeki satışlar, paritenin daha kayıplarını sınırlı tutuyor.

AUD/USD paritesi, Asa seansında kaydettiği dip seviyelerinden 80 pip civarında bir yükseliş kaydetti ve günlük işlem aralığının 0.5950 bölgesi civarındaki üst bandı yakınlarına yerleşti.

Parite, küresel finansal piyasalardaki negatif bir görünüm üzerine Çarşamba gününde bir haftanın en yüksek seviyelerinden kaydettiği  gerilemesine Perşembe gününde de devam etti.

ABD Senatosunun, koronavirüs kriziyle mücadele etmek için hazırlanan 2 trilyon dolarlık ekonomik kurtarma paketi yasa tasarısını onaylamasıyla gelen iyimserliğe rağmen, koronavirüs (COVID-19) vaka sayılarındaki artış ve salgının ekonomiye olumsuz etkileriyle küresel bir durgunluğa dair endişeler, yatırımcı hissiyatı üzerinde ağırlık yarattı.

Bu durum, Avustralya doları gibi daha riskli olarak algılanan para birimleri üzerindeki baskının artmasına neden olurken, ABD Doları çevresindeki satışlar, paritenin kayıplarının sınırlı kalmasına yardımcı oldu.

ABD Doları, ABD Federal Rezerv’in (Fed) hafta başındaki sınırsız Niceliksel Genişleme (QE) duyurusu ve ABD Senatosunun 2 trilyon dolarlık dev koronavirüs teşvik paketini Perşembe gününde onaylamasının ardından aşağı yönlü görünümünü koruyor. 

Veri cephesinde ABD’den dördüncü çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH), ve Ticaret Dengesi ön verileri takip edilecek. Ancak piyasaların odağı, koronavirüs salgınının ABD işgücü piyasası üzerindeki etkisi ışığında haftalık İlk İşsizlik Başvuruları verileri üzerinde olacak.

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

AUD/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.5959
Bugünkü Günlük Değişim 0.0000
Bugünkü Günlük Değişim % 0.00
Bugünkü Günlük Açılış 0.5959
 
Trendler
Günlük SMA20 0.6265
Günlük SMA50 0.6544
Günlük SMA100 0.6707
Günlük SMA200 0.6779
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.6073
Önceki Günlük Dip 0.593
Önceki Haftalık Zirve 0.6307
Önceki Haftalık Dip 0.5509
Önceki Aylık Zirve 0.6775
Önceki Aylık Dip 0.6434
Günlük %38.2 Fibonacci 0.6019
Günlük %61.8 Fibonacci 0.5985
Günlük Pivot Noktası S1 0.5902
Günlük Pivot Noktası S2 0.5845
Günlük Pivot Noktası S3 0.5759
Günlük Pivot Noktası R1 0.6044
Günlük Pivot Noktası R2 0.613
Günlük Pivot Noktası R3 0.6187

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR