AUD/USD, 0.6900 seviyesinin hemen altındaki birkaç-haftalık zirveleri yakınlarında kazançlarına tutundu


  • Trump’ın Çin ürünleri üzerine ek tarifeleri erteleme kararı güçlü bir itici güç sağladı.
  • Yükselen ABD Tahvil faizleri USD’yi desteklemeye devam ederken, paritenin yukarı yönlü hareketlerini sınırlandırdı.
  • Yatırımcılar şimdi kAMB kararı ve ABD TÜFE rakamlarını bekliyor.

AUD/USD paritesi, Perşembe gününde Avrupa seansının erken saatlerinde gün içi güçlü kazançlarına tutundu ve an itibariyle 0.6885 bölgesi civarındaki birkaç-haftalık zirvelerine yerleşti.

Parite, önceki seanstaki geç toparlanmasını takiben Perşembe gününde taze talep yakalamayı başardı ve cesaret verici ABD-Çin ticaret gelişmeleriyle desteklendi. ABD Başkanı Donald Trump, 250 milyar dolarlık Çin malına 1 Ekim’den itibaren %5 fazladan ek tarife getirme kararını iki hafta erteleyerek15 Ekim’e ötelediğini açıkladı ve Çin-vekili Avustralya Dolarına destek sağladı.

ABD-Çin ticaret iyimserliği destek sağlamaya devam ediyor

Trump’ın hareketi, Çin’in Çarşamba gününde daha fazla ABD tarım ürünü satış almayı önermesinin ardından geldi ve küresel risk hissiyatını yükseltmeye devam ederken, borsa piyasaları çevresindeki yukarı yönlü bir işlem hissiyatıyla da görüldü ve AUD gibi daha riskli olarak algılanan para birimlerine fayda sağladı.

Bu arada risk iştahlı hissiyat, ABD Tahvil faizlerinin önceki pozitif momentumunu sürdürmesine izin vererek, ABD 10-yıllık Tahvil faizlerini bir-aylık zirvelerine doğru yükseltti ve ABD Dolarına destek olurken, paritenin yukarı yönlü hareketinin güçlü bir şekilde devamını sınırlayan tek faktör oldu.

Paritenin pozitif momentumunu mu sürdürebileceği, yoksa yatırımcıları bugünkü Avrupa Merkez Bankası (AMB) para politikası kararı için yeniden pozisyonlanmaya başlamalarıyla yüksek seviyelerde dirençle mi karşılaşacağını zaman gösterecek. Bununla birlikte ABD’den Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri de USD fiyat dinamiklerini etkileyebilir.

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

AUD/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.6882
Bugünkü Günlük Değişim 0.0019
Bugünkü Günlük Değişim % 0.28
Bugünkü Günlük Açılış 0.6863
 
Trendler
Günlük SMA20 0.6782
Günlük SMA50 0.6858
Günlük SMA100 0.6907
Günlük SMA200 0.7017
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.6885
Önceki Günlük Dip 0.6848
Önceki Haftalık Zirve 0.6862
Önceki Haftalık Dip 0.6687
Önceki Aylık Zirve 0.6869
Önceki Aylık Dip 0.6676
Günlük %38.2 Fibonacci 0.6871
Günlük %61.8 Fibonacci 0.6862
Günlük Pivot Noktası S1 0.6846
Günlük Pivot Noktası S2 0.6828
Günlük Pivot Noktası S3 0.6809
Günlük Pivot Noktası R1 0.6883
Günlük Pivot Noktası R2 0.6902
Günlük Pivot Noktası R3 0.692

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR