AUD/USD, 0.6100 seviyesi üzerindeki seans dip seviyeleri yakınlarında satıcılı bir görünümle seyrediyor


  • AUD/USD, 0.6200 seviyesi üzerinde tutunmakta zorlanarak dirençle karşılaştı.
  • Koronavirüs krizi, ABD Dolarının güvenli liman talebi bulmasına katkıda bulunurken, parite üzerindeki aşağı yönlü baskıyı arttırdı.
  • S&P Avustralya’nın görünümünü stabilden negatife düşürdü ve aşağı yönlü baskıyı arttırdı.

AUD/USD paritesi Çarşamba gününde Asya seansı sırasında düşüş kaydetti ve gece işlemlerinde bir haftanın en yüksek seviyelerine doğru kaydettiği kazançlarının bir kısmını geri verdi.

Parite, psikolojik 0.6200 seviyesi üzerinde tutunmakta zorlandı ve Çarşamba gününde satış baskısıyla karşılaştı. Parite, COVID-19 salgınından hayatını kaybedenlerin sayısının artmasına dair endişelerle üst üste iki günde kaydettiği kazançlarını sonlandırdı.

Haftanın başında teyid edilen vaka sayısındaki düşüşe dair son iyimserlik, ABD’deki salgının merkezi olan New York’tan gelen sayılar ve Birleşik Krallık’ta Salı gününde en yüksek günlük ölüm sayısını duyurmasının ardından kayboldu.

Yatırımcıların koronavirüs salgınının etkilerine dair korkularla güvenli liman varlıklara yönelmesi ABD Dolarına destek sağlarken, daha riskli olarak algılanan Avustralya Doları üzerinde baskı yaratan önemli faktörlerden biri oldu.

Ayrıca Uluslararası derecelendirme kuruluşu S&P, COVID-19 salgınının mali görünümü zayıflattığından dolayı Avustralya’nın görünümünün durağandan negatife indirdiğini ve kredi notunu ‘AAA/A-1 +’ olarak teyid ettiğini ve ülkenin yaklaşık 30 yılın ardından ilk defa durgunluğa girmesini beklediklerini bildirerek, Avustralya Doları üzerinde baskı yarattı.

Bu arada Avustralya Parlamentosu, ekonomiyi koronavirüs salgını kaynaklı negatif etkileri azaltmak amacıyla 130 milyar AUD’luk acil teşvik paketini geçirdi ve paritenin daha derin kayıplarının sınırlı kalmasına yardımcı oldu

Günün devamında Kuzey Amerika seansında, FOMC’nin Fed Fonları Hedef Aralığının %0.0-%0.25 aralığına düşürdüğü ve 700 milyar dolarlık Niceliksel Genişleme (QE) programını duyurduğu 15 Mart’taki acil toplantısının tutanakları yayınlanacak. Ek olarak ABD ham petrol stokları üzerine haftalık EIA raporu takip edilecek.

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

AUD/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.6133
Bugünkü Günlük Değişim -0.0036
Bugünkü Günlük Değişim % -0.58
Bugünkü Günlük Açılış 0.6169
 
Trendler
Günlük SMA20 0.6052
Günlük SMA50 0.6412
Günlük SMA100 0.664
Günlük SMA200 0.6739
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.6209
Önceki Günlük Dip 0.6074
Önceki Haftalık Zirve 0.6214
Önceki Haftalık Dip 0.598
Önceki Aylık Zirve 0.6686
Önceki Aylık Dip 0.5509
Günlük %38.2 Fibonacci 0.6157
Günlük %61.8 Fibonacci 0.6126
Günlük Pivot Noktası S1 0.6092
Günlük Pivot Noktası S2 0.6016
Günlük Pivot Noktası S3 0.5957
Günlük Pivot Noktası R1 0.6227
Günlük Pivot Noktası R2 0.6286
Günlük Pivot Noktası R3 0.6362

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR