AMB toplantı tutanakları: Birkaç üye QE'ye çıktı


Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) Eylül ayı politika toplantısının tutanaklarına göre, niceliksel gevşemenin (QE) yeniden düzenlenmesine, bunun son çare aracı olması gerektiğini savunan birkaç üyeye karşı çıktı.

EUR/USD paritesi, AMB tutanaklarını görmezden geliyor görünürken, 1.1030 yakınlarında belirlediği 3-haftalık zirveleri yakınlarında hareket etmeye devam ediyor. Aşağıda Reuters'e göre bazı ek alıntılar bulunmaktadır.

“QE muhalifleri, zaten düşük verim verilen etkili bir araç olmadığını söyledi.”

“Bazıları açık uçlu bir QE'nin AMB'yi daha büyük alımlara iterek satın alma sınırlarını zorlayabileceğini savundu.”

"Bazı politika yapıcılar, paket QE'yi hariç tutulursa, 20 baz puanlık indirimi desteklemeye hazırdı."

"Katmanlama ile ilgili birkaç çekince dile getirildi."

“QE açık bir çoğunluğa sahipti, katmanlama çoğunluğa sahipti, 10 bps'lik faiz indirimi çok büyük bir çoğunluğa sahipti.”

"Tüm politika yapıcılar daha fazla gevşeme ihtiyacı konusunda hemfikirdi."

“Bazıları büyüme tahminlerini sorguladı ve onları hala iyimser olarak nitelendirdi.”

“AMB'nin tahminleri düzenli bir Brexit'e dayanıyordu."

“Deflasyon riski yoktur, piyasaya dayalı enflasyon bekleyişlerine vurgu konusunda dikkatli olunmuştur.”

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR