ABD Dolar Endeksi, 98.60 civarında kazançlarına tutundu, odak AMB ve TÜFE üzerinde


  • DXY, Çarşamba günkü güçlü yükselişini sürdürmeye çalışıyor.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri %1.80 seviyesine yaklaştı.
  • ABD TÜFE ve İlk İşsizlik Başvuruları verileri takip edilecek.

ABD Dolar Endeksi (DXY), Avrupa açılış zili öncesinde 98.60/65 bandı civarında Çarşamba günkü kazançlarını konsolide etmeye çalışıyor.

ABD Dolar Endeksi, verilere ve AMB’ye odaklandı

Endeks, Çarşamba günkü boğa koşusunun 98.80 yakınlarındaki yeni birkaç-günlük zirvelerinde sonlanmasının ardından bu hafta şimdiye kadar pozitif serisini korumaya çalışıyor.

ABD Dolarının bu haftaki yukarı yönlü hareketi, ABD 10-yıllık Tahvil faizlerindeki güçlü bir toparlanma ile birlikte gelirken, riskli varlıklar çevresindeki gelişen hissiyat üzerine %1.80 civarını geri almayı başardı.

ABD-Çin ticaret cephesinden gelen taze pozitif haberler, riskli varlıklar çevresindeki hissiyatı yükseltti ve Tahvilleri ve ABD Dolarını yukarılara taşıdı.

Ek olarak ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) Ağustos ayında yukarı yönlü sürpriz yaparak, endekse taze oksijen sağladı.

Günün devamında tüm odak AMB toplantısı üzerinde olacak ancak piyasa katılımcıları aynı zamanda Ağustos ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini ve haftalık İlk İşsizlik Başvuruları verilerini takip edecekler.

DXY, Başkan Powell'ın mevcut genişlemeyi destekleme taahhüdünü yineledikten sonra, son dip seviyelerinden toparlanıyor görünürken, piyasa katılımcıları bir sonraki toplantılarda potansiyel faiz indirimleri ve 2020'de muhtemel bir durgunluğu değerlendirmeye devam ediyor. Ancak DXY'deki yapıcı görüş, sağlam işgücü piyasası, güçlü tüketici güveni ve pozitif GSYİH okumaları karşısında güçlü seyrederken, enflasyon yakın vadede yeniden canlanmaya devam ediyor. Ayrıca güvenli bir liman olması ve “küresel rezerv para birimi” statüsüne sahip olması da para birimini destekliyor.

ABD Dolar Endeksi (DXY) en son, gün için %0.01 kazanç ile 98.64 seviyesinde işlem görüyordu.

DXY için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 98.01 (aylık 6 Eylül dip), 97.62 (55-günlük SMA) ve 97.17 (23 Ağustos dip) seviyelerinde bulunurken, 99.37 (3 Eylül zirve 2019), 99.89 (aylık 11 Mayıs zirve 2017) ve 100.00 (psikolojik seviye) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR