ABD Dolar Endeksi 98.00 seviyesi üzerinde yukarı yönlü kalmaya devam ediyor, odak ticaret üzerinde


  • DXY, rallisini 98.00 seviyesi üzerinde sürdürüyor.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri, %1.91 seviyesi üzerinde yeni zirvelerine tırmandı.
  • ABD Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri takip edilecek.

ABD Dolarının altı majör para birimi sepeti karşısındaki performansını izleyen ABD Dolar Endeksi (DXY), yukarı yönlü momentumunu 98.00 seviyesi üzerinde sürdürüyor.

ABD Dolar Endeksi 3-haftalık zirvelerinde

Endeks, bir diğer seansta pozitif serisini sürdürmekte zorlansa da, 98.00 psikolojik seviyesi üzerinde işlem görmeyi sürdürüyor.

ABD-Çin ticaret cephesindeki pozitif gelişmeler, ABD Tahvil faizlerini %1.91 seviyesi üzerinde en son Ağustos ayında gördüğü seviyelere gönderdi ve güvenli limanlarda satışları hızlandırarak, USD/JPY paritesini 109.50 seviyesi yakınlarındaki 6-aylık zirvelerine gönderdi.

İki ülkeden ticaret müzakerecileri, ‘Birinci Faz’ ticaret anlaşmasının imzalanmasıyla bazı mevcut tarifelerin kaldırılması üzerine anlaştılar.

Veri cephesinde Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri ve San Francisco Fed M.Daly’nin konuşması takip edilecek.

DXY, ABD-Çin ticaret cephesindeki son gelişmelere tepki olarak ve piyasa katılımcılarının Fed’in geçtiğimiz haftaki ‘şahin faiz indirimini’ sindirmesiyle bu hafta şimdiye kadar daha iyi görünümünü korudu. Fed’in, ticaret endişeleri ve yerel ekonomideki momentum kaybıyla küresel büyüme üzerine etkisinin ana sahnede kaldığı küresel senaryo üzerine tetikte kalmasının devam etmesi bekleniyor. Büyük resme bakıldığında Dolar üzerine pozitif görünüm biraz bozulmuş görünürken, bölünmüş bir FOMC karşısında geri kalan G-10 merkez bankalarından geniş-tabanlı güvercin bir duruş, Dolar’ın güvenli liman görünümü ve ’küresel rezerv para birimi’ durumu ile oyunda kalmayı sürdürüyor.

ABD Dolar Endeksi, en son, gün için %0.01 kayıpla ile 98.12 seviyesinde işlem görüyordu.

DXY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 97.88 (100-günlük SMA), 97.49 (200-günlük SMA) ve 97.11 (aylık dip 1 Kasım) seviyelerinde bulunurken, 98.23 (aylık zirve 7 Kasım), 98.29 (55-günlük SMA) ve 99.25 (8 Ekim zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR