ABD Borsaları, Powell ve Mnuchin’in ifadeleri öncesinde karışık bir görünümle açıldı


  • ABD’deki hisse senedi endeksleri Pazartesi gününde kazançlarını sürdürmekte zorlanıyor.
  • Finansal hisselerdeki düşüş, Dow Jones Industrial Average endeksi üzerinde ağırlık yaratıyor.
  • S&P 500 Teknoloji endeksi erken işlemlerde mütevazı kazançlar kaydediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) başlıca borsa endeksleri, Pazartesi günündeki etkileyici yükselişinin ardından Salı gününe karışık bir görünümle başladı. Dow Jones Industrial Average endeksi gün için %0,6 ve S&P 500 endeksi %0.3 kayıpla işlem görürken, Nasdaq Composite endeksi %0.35 yükselişle seyrediyor.

Gözler Powell ve Mnuchin’in konuşmalarında

FOMC Başkanı Jerome Powell ve Hazine Bakanı Mnuchin, Salı günü Senato Bankacılık Komitesi önünde verecekleri “Çeyreklik CARES Yasası Kongre Raporu” başlıklı bir oturumda ifade verecek. Yatırımcılar, bu etkinliği beklerken kenarda kalmayı tercih ediyor gibi görünüyor.

S&P 500 Endeksinin önde gelen 11 sektörlü arasında Finansallar Endeksi %1,25 kayıpla ve Enerji endeksi %1,8 düşüşle en kötü performans gösteren sektörler oldular. Diğer yandan Teknoloji endeksi %0,3’lük bir yükselişle, Nasdaq Composite endeksinin erken işlemlerde yukarı yönlü bir görünümle seyretmesine yardımcı oluyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR