ABD Borsaları Perşembe gününde mütevazı bir düşüşle açıldı


  • ABD’deki başlıca borsa endeksleri güne sakin bir görünümle başladı.
  • Haftalık İlk İşsizlik Başvuruları verileri piyasa katılımcıları tarafından büyük ölçüde görmezden gelindi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) önde gelen borsa endeksleri, haftanın ilk yarısında inişli ve çıkışlı bir görünüm sergilemesinin ardından Perşembe gününde sakin bir görünümle açıldı. Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 endeksi gün için %0.15 kazançla seyrederken Nasdaq Composite endeksi gün için neredeyse değişmeden 9.483 puan seviyesinde işlem görüyordu.

ABD Borsalarındaki hareket Perşembe gününde sakinleşti

S&P 500 Endeksinin önde gelen 11 sektörlü arasında, dördü kazançlarla işlem görürken yedisi mütevazı kayıplar kaydediyor. Tüketici İhtiyaçları Endeksi %0,45 kazançla erken işlemlerden en iyi performans gösteren sektör olurken, Sağlık endeksi %0,8 kayıpla seyrediyor.

ABD Çalışma Bakanlığı (DoL) tarafından Perşembe günü yayınlanan veriler, 16 Mayıs haftasında ABD'de işsizlik ödeneği için 2,438,000 İlk başvuru yapıldığını gösterdi. Yine de veri piyasaların 2,4 milyon beklentisine yakın geldiği için yatırımcıların önemli bir tepki göstermesine izin vermedi. 

Ayrıca Markit İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI) Nisan ayında kaydettiği 36.1 seviyesinden Mayıs ayında 39.8'e (öncü) geriledi ve ABD imalat sektöründeki ekonomik faaliyetin Mayıs ayında beklenenden daha yavaş bir şekilde daralmasının beklendiğini gösterdi.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR