ABD Borsaları hafif kayıplarla açıldı, enerji hisseleri kötü performans sergiliyor


  • ABD borsaları, piyasaların Cuma gününde riskten kaçınmaya devam etmesi üzerine düşüşle açıldı.
  • S&P 500 Enerji endeksi %2’den fazla kayıpla seyrediyor.
  • ABD-Çin gerilimleri, koronavirüs aşısına dair iyimserliği gölgede bıraktı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) önde gelen borsa endeksleri haftanın son işlem gününe düşüşle başladı fakat kayıplar şimdilik sınırlı kalmaya devam ediyor. An itibariyle Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 endeksleri, gün için %0.4 düşüşle seyrederken, Nasdaq Composite endeksi %0.55 kayıpla 9,326 seviyesinde işlem görüyordu.

Piyasalarda riskten kaçınma hissiyatı hüküm sürmeye devam ediyor

Koronavirüs aşısına dair iyimserli ABD borsa vadelilerinin gün içi dip seviyelerinden geri çekilmesine yardımcı olsa da, ABD ve Çin arasındaki ilişkilerin gerilmesi, yatırımcıları ihtiyatlı kalmaya zorlamaya devam ediyor.

ABD Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Müdürü Dr Anthony Fauci, CNN'ye Cuma günü yaptığı açıklamada, Moderna'nın COVID-19 aşısı hakkında "ihtiyatlı iyimser" olduğunu söyledi.

Öte yandan Çin, Pekin'in Hong Kong üzerindeki kontrolünü artırma girişimi olarak görülen yasa tasarısını yayınladı. ABD'nin bu yasayı protesto etmesine ilişkin olarak, Çin Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, ABD'nin Çin'i baskılamaya çalışması halinde Çin'in karşılık vereceğini söyledi.

S&P 500 Endeksinin önde gelen 11 sektörlü arasında Enerji Endeksi %2,3 kayıpla seyrediyor. Diğer yandan Emlak Endeksi %0.4 yükselişle işlem görüyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR