ABD Borsaları finansallar ve enerji hisselerindeki güçlü kazançlar üzerine yükselişle açıldı


  • ABD’nin önde gelen borsa endeksleri Çarşamba gününde %1’den fazla yükselişle seyrediyor.
  • S&P 500’deki tüm önemli sektörler kazançlar kaydediyor.
  • Enerji endeksi %2’den fazla kazançla en iyi performans gösteren sektör oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) önde gelen borsa endeksleri, Salı gününde karışık bir görünüm sergilemesinin ardından Çarşamba günüme güçlü bir yükselişle başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 endeksleri gün için %1.2 kazançla işlem görürken Nasdaq Composite endeksi %1.43 yükselişle seyrediyor.

Enerji hisseleri, petrol fiyatlarındaki yükseliş üzerine ivme kazandı

Wall Street’in korku göstergesi olan CBOE Volatilite Endeksi, Çarşamba gününde %6’dan fazla düşüşle piyasalardaki risk iştahlı atmosferi yansıtıyor.

S&P 500 Enerji endeksi, ham petrol fiyatlarındaki %3’lük günlük yükselişle desteklenerek, %2 kazançla en iyi performans gösteren sektör oldu. Bu arada Finansallar ve Materyaller endeksleri %1,9 yükselişle seyrediyor.

Günün devamında ABD’den herhangi önemli bir makroekonomik veri beklenmezken, piyasa katılımcıları FOMC’nin saat 18:00 GMT’de yayınlanacak olan Nisan ayı toplantısının tutanaklarını takip edecekler.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR