ABD Borsaları, açılış saatinde güçlü kazançlar kaydetti

Majör ABD borsa endeksleri sağlam bir toparlanma sergiledi ve Cuma gününde açılış saati sırasında sağlam ralliledi.

Yukarı yönlü hareket, ABD Tahvil faizlerindeki son yükseliş ve bunun hisse senedi fiyatlarına etki edebileceğine dair endişelerle tetiklenen iki günlük acımasız satışların ardından geldi.

Piyasa katılımcıları şimdi, Cuma gününde üçüncü çeyrek kazançlar sezonunun resmi olmayan başlangıcını beklerlerken, güçlü şirket sonuçları için beklentiler pozitif güçlü momentumu destekleyici kaldı. Ancak analistler, esas olarak 2017’deki vergi kesintilerinden kaynaklanmış olabilen güçlü kazanç büyümelerinin sürdürülebilirliği üzerine endişeli görünüyorlar.

Dolayısıyla son çeyreklik raporların kazançlarda zirveyi tepsin edebileceği görüşü, yukarı yönlü güçlü momentumun devamını engelleyen önemli faktörlerden biri olabilir.

An itibariyle Dow Jones Industrial Average 340-puan civarında yükselerek 25387, S&P 500 Endeksi 40-puanın üzerinde tırmanarak 2,771, ve Nasdaq Composite Endeksi yaklaşık 160-puan rallileyerek 7,500 puan psikolojik seviyesi yakınlarında işlem görüyor.

Güçlü kazançlara rağmen üç majör endeks de Mart ayından beri en büyük haftalık gerilemelerini kaydetme yolunda kalmaya devam ediyorlar.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Borsalar