ABD Başkanı Trump: Fed ve Hazine'nin, ekonomiye yardımcı olmak için oldukça fazla cephanesi var


Reuters’in haberine göre Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Perşembe günü yaptığı açıklamakarda, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin (CDC) kiliselerin muhtemelen Perşembe veya Cuma günü yeniden açılması için rehberlik edeceğini söyledi.

Önemli alıntılar

Kiliselerimizi tekrar açacağız.

Fed ve Hazine'nin, ekonomiye yardımcı olmak için oldukça fazla cephanesi var.

Sanırım CDC çok yakında masaya bir şeyler koyacak… Bugün ya da yarın kiliseler için bazı yönergeler yayınlayacaklar.

Trump ayrıca, ikinci bir koronavirüs dalgası olması durumunda ülkeyi kapatmayacaklarını söyledi. 

Piyasa etkisi

ABD oldukça dindar bir ülke ve böyle bir olay, ABD ekonomisi için hayati önem taşıyan tüketici güvenini ve perakende harcamalarını artıracaktır. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok işletme gibi kiliseler de, yeni koronavirüs vakalarının yayılmasını engellemek için çoğunlukla kapatıldı, ancak bazı eyaletler sınırlamalarla yeniden açılmalarına izin verdi.

Bu büyük bir haber ve borsa piyasalarına destek sağlayarak risk iştahını arttırabilir. Öte yandan Trump, ikinci bir koronavirüs salgını dalgası olasılığı olduğunu itiraf etti ve bu durumda odak ABD ekonomisi uğruna yüz binlerce hayatın riske mi atıldığı ve bu durumun, işçilerin iradelerine karşı çalışmaya zorlanacakları anlamına mı geleceği üzerinde olacaktır.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR