ABD Başkanı Trump: Artık Çin'den çok daha büyük bir ekonomiyiz

ABD Başkanı Trump, her zamanki gibi, bir dizi tweet'le Çin ithalatına uyguladıkları tarifelerin etkisi hakkında günlük yorumlarını sundu.

Trump, "Çin bizden satın aldığımızdan çok daha az satın alıyor, biz neredeyse 500 milyar dolar alıyoruz, bu yüzden fantastik bir pozisyondayız. Ürününüzü ABD'de evde yapın ve tarife yok" dedi.

“Pek çok şirket Çin'den ayrılıyor, böylece ABD alıcıları için daha rekabetçi olacaklar. Şimdi Çin'den çok daha büyük bir ekonomiyiz ve büyük 2016 Seçimlerinden bu yana büyük ölçüde arttık. Biz herkesin faydalanmak istediği “kumbarayız”. Artık değiliz!“.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • ForeignTrade
  • Çin
  • ABD