WTI, yumuşak risk görünümü üzerine 61$ seviyesi altında kırılgan görünüyor, odak EIA raporunda


  • İtalyan bütçe tartışmaları ve ticaret endişeleri üzerine bozulan risk iştahı ile ağırlık altında kaldı.
  • Odak, aşağı yönlü API verileri ardından ABD EIA ham petrol envanteri raporu üzerinde kalmaya devam ediyor.

WTI (NYMEX’de petrol vadelileri) Asya konsolidasyon evresini aşağı yönlü kırdı ve Avrupa seansında risk hissiyatındaki majör bir dönüşü takiben 61$ seviyesini test etti.

Yüksek getirili petrol, İtalyan bütçe tartışmalarının yeniden su yüzüne çıkması ve ABD-Çin ticaret anlaşması umutlarının kaybolması üzerine kötüleşen hissiyat üzerine ağır satış baskısı altında kaldı.

Ticaret anlaşması üzerine yenilenen iyimserlik, ABD Başkanı Donald Trump’ın bugün yabancı telekom firmalarının kısıtlanması üzerine bir emir imzalayacağına dair haberlerle kayboldu. Çin Dışişleri Bakanlığı, AB’yi Çin firmaları için adil bir ortam yaratması çağrısında bulunarak hızlıca tepki verdi.

Bunun yanında Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), küresel Petrol talebi tahminini Ekim ayından bu yana ilk kez düşürdü ve fiyatlardaki son aşağı yönlü hareket ayağına katkıda bulundu.

Ham petroldeki zayıflığa ek olarak Amerikan Petrol Enstitüsü (API) tarafından Salı gününde yayınlanan ABD ham petrol stokları üzerine haftalık rapor, ABD ham petrol stoklarının 10 Mayıs haftasında 8.6 milyon varil artışla 477.8 milyon varile yükseldiğini gösterdi.

Ayrıca emtia, Orta Doğu’daki süregelen gerilimlerden de destek kazanmaya devam ediyor. Reuters'in haberine göre Suudi Arabistan Salı günü yaptığı açıklamada,  Birleşik Arap Emirlikleri yakınındaki petrol tankeri sabotajından iki gün sonra silahlı drone'ların iki petrol pompa istasyonunu vurduğunu söyledi.

Ancak bir sonraki yön için belirleyici faktör, bugün saat 14:30 GMT’de (17:30 TSİ) ABD Enerji Bilgi İdaresi tarafından yayınlanacak olan ABD ham petrol stokları üzerine resmi EIA raporu olacak.

WTI paritesi için önemli teknik seviyeler:

WTI

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 61.16
Bugünkü Günlük Değişim -0.37
Bugünkü Günlük Değişim % -0.60
Bugünkü Günlük Açılış 61.53
 
Trendler
Günlük SMA20 63.2
Günlük SMA50 61.63
Günlük SMA100 57.34
Günlük SMA200 60.26
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 62.27
Önceki Günlük Dip 60.85
Önceki Haftalık Zirve 63.01
Önceki Haftalık Dip 60.12
Önceki Aylık Zirve 66.57
Önceki Aylık Dip 60.23
Günlük %38.2 Fibonacci 61.73
Günlük %61.8 Fibonacci 61.39
Günlük Pivot Noktası S1 60.83
Günlük Pivot Noktası S2 60.13
Günlük Pivot Noktası S3 59.41
Günlük Pivot Noktası R1 62.25
Günlük Pivot Noktası R2 62.97
Günlük Pivot Noktası R3 63.67

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR