WTI, OPEC anlaşması üzerine 54.00$ yakınlarındaki zirvelerine yükseldi

  • WTI yükselerek 54.00$ psikolojik seviyesini test etti.
  • OPEC, üretimi 1.2 milyon varil düşürmeye karar verdi.
  • ABD petrol sondaj sayısı rakamları bekleniyor.

Ham petrol fiyatları, OPEC toplantısının ardından daha sağlam bir görünümle işlem görürken, 54.00$ psikolojik seviyesini geri aldı.

WTI, OPEC+ üyelerinin bugünkü toplantıda İran, Venezuella ve Libya muhafiyetleriyle günde 1.2 milyon varillik kesintiler üzerinde anlaşmasının ardından hızlıca 54.00$ civarındaki taze zirvelerine tırmandı.

Ek olarak Rusya, üretimini Ekim ayında kaydettiği seviyelerden %2 düşürmeyi teklif etti.

Bu arada ham petrol fiyatları, OPEC haberleri ve ABD Doları çevresindeki aşağı yönlü görünüm ve riskli varlıklar çevresindeki daha iyi görünüm üzerine 2-günlük zirvelerinde işlem görüyor.

West Texas Intermediate, an itibariyle gün için %4.07 kazanç ile 53.73$ seviyesinde işlem görüyor.

WTI için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 50.02$ (6 Aralık dip), 49.34$ (28 Kasım dip 2018) ve 48.92$ (aylık 6 Ekim dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 54.09$ (7 Aralık zirve), 54.45$ (4 Aralık zirve) ve 57.94$ (16 Kasım zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Petrol
  • WTI
  • Emtialar