WTI, 70.00$ civarında sar bir aralıkta seyrediyor

  • WTI fiyatları, 70.00$ psikolojik seviyesi civarında kazançlarla kayıplarını değiştiriyor.
  • Destek, 69.30$ bölgesindeki haftalık dip seviyeleri civarında ortaya çıkıyor.
  • Baker Hughes ABD petrol sondaj sayısı raporu bekleniyor.

West Texas Intermediate fiyatları, 70.00$ psikolojik seviyesi civarındaki haftalık dip seviyeleri bölgesinde yatay yönlü bir görünüm girişiminde bulunuyor.

Amerikan tipi ham petrol, Çarşamba günkü keskin geri çekilmesi ve Perşembe günkü 69.30$ bölgesindeki birkaç-günlük dip seviyelerini takiben, haftalık işlem aralığının alt bandında hareket kazanmaya çalışıyor.

WTI, Çarşamba gününde EIA’nın ABD ham petrol stoklarındaki 12 milyon varilden fazla azalma ile, 2016’dan beri stoklardaki en büyük gerilemeyi bildirmesine rağmen geriledi. Libya’nın petrol ihracatlarına devam edebileceği haberleri, yatırımcı hissiyatı üzerinde etki yaratırken, fiyatları 4$’dan fazla geriletti ve psikolojik 70.00$ seviyesini aşağı yönlü kırdı.

Ancak, WTI, IEA'nın son aylık raporun, OPEC+'ın üretimi artırmayı planlamasının ardından yedek kapasite ile ham petrol arzının tehdit edilebileceğini belirtmesiyle biraz dinlenme fırsatı buldu.

Yatırımcılar şimdi, Veri cephesinde, Baker Hughes ABD petrol sondaj sayısı raporunu bekliyorlar.

West Texas Intermediate, an itibariyle %0.04 kazanç ile 70.45$ seviyesinde işlem görüyor.

WTI için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 69.30$ (12 Temmuz dip), 67.86$ (27 Haziran dip) ve 67.16$ (100-günlük SMA) seviyelerinde bulunurken, 72.97$ (10-günlük SMA), 75.34$ (4 Temmuz zirve 2018) ve 77.95$ (21 Kasım zirve 2014) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • WTI