Wall Street, zayıf istihdam verilerinin faiz indirimi beklentilerini yükseltmesiyle yükselişle açıldı


ABD’deki majör borsa endeksleri, Fed faiz indirimi ihtimallerinin artması ve yenilenen ticaret iyimserliği üzerine Cuma gününe pozitif bölgede başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 endeksleri günlük bazda %0.7 kazançla seyrederken, Nasdaq Composite %1.15 kazançla işlem görüyor.

Günün erken saatlerinde ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından yayınlanan veriler, toplam tarım-dışı istihdamın Mayıs ayında 75 bin artarak piyasaların 185 bin beklentilerinin altında kaldığını gösterdi. Verilerin ardından CME Group'un FedWatch aracına göre, piyasalar, Fed’in Temmuz toplantısında faiz indirimine gitmesinin %75 olasılığını fiyatlıyor.

Bu arada Çin Devlet Başkanı Xi, Rusya’daki bir konferansta ticaret ihtilafı üzerine yorumlarında anlaşmazlıklara rağmen bir çözüm bulmaları gerektiğini söyledi.

11-Major S&P 500 sektörleri arasında Teknoloji ve Kurumlar endeksleri %1’den fazla kazançla ralliye liderlik ediyorlar. Diğer yandan faiz duyarlı Finansallar Endeksi gün için değişmeden kaldı.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR