Wall Street, yeniden su yüzüne çıkan ticaret korkularıyla negatif bölgede açıldı

ABD’deki majör borsa endeksleri, yatırımcıların ABD-Çin ticaret ihtilafı üzerine yeniden ortaya çıkan endişeler ile riskli varlıklarda uzak durmalarıyla Cuma gününde güne negatif bölgede başladı. Bu ayın başlarında Çin Devlet Başkanı Xi ile bir araya gelinceye kadar kesin bir anlaşma olmayacağını söyleyen ABD Başkanı Trump, 1 Mart son tarihine kadar Xi Jinping ile görüşme planlarının bulunmadığını söyledi. Wall Street’in korku göstergesi CBOE Volatilite Endeksi, kasvetli hissiyatı yansıtarak gün için yaklaşık %5 yükselişle seyrediyor.

11 Majör S&P 500 sektörlerinin tümü erken işlemlerde düşerken, consumer discretionary ve finansallar sırasıyla %0.66 ve %0.55 düşük işlem görürken kayıplara liderlik yapıyor. An itibariyle Dow Jones Industrial Average gün için %0.45, S&P 500 endeksi %0.33 ve Nasdaq Composite endeksi %0.6 kayıpla işlem görüyordu. 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DowJones
  • Borsalar
  • Nasdaq
  • SP500