Wall Street, yatırımcıların Çin’in misilleme önlemlerine tepki vermesiyle keskin şekilde yükseldi


ABD’deki majör borsa endeksleri, Çin’in 60 milyar dolarlık ABD ithalatlarına tarifeler duyurarak güvenliye kaçış işlemleri tetiklemesiyle Pazartesi gününde negatif bölgenin derinliklerinde açıldı. Bu arada Wall Street’in korku göstergesi CBOE Volatilite endeksi gün için yaklaşık %27 yükselirken, Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 endeksleri %1.7 kayıpla seyrederken Nasdaq Composite %2.1 düşüşle işlem görüyor.

ABD Başkanı Trump'ın uyarılarına aldırış etmeyen Çin maliye bakanlığı bugün, 1 Haziran’da geçerli olan 5.140 ABD ürününe ilişkin ithalat vergilerini %5’ten %25’e çıkarmaya karar verdiğini açıkladı.

11 major S&P 500 sektörleri arasında risk-duyarlı Teknoloji endeksi gün için %2.5 kayıpla seyrederken, gerileyen Tahvil faizleri de Finansallar Endeksi üzerinde ağırlık aratarak %2’den fazla gerilemeye zorladı. Günün devamında bir veri beklenmezken, ABD-Çin ticaret ihtilafı çevresindeki manşetler piyasa hareketini yönlendirmeye devam edecektir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR