Wall Street, ticaret iyimserliği ve petrol toparlanması üzerine güne keskin şekilde yüksek başladı

  • Ham petrol toparlanması enerji hisselerini destekledi.
  • ABD ve Çin, ticaret ateşkesi üzerine anlaştı.
  • Ticaret ile ilgili sektörler erken işlemlerde ralliledi.

ABD’deki majör borsa endeksleri haftaya pozitif bir görünümle başlarken, üç majör endeks de işlem seansının ilk saatinde güçlü kazançlar kaydediyor. Dow Jones Industrial Average %1.65, S&P 500 %1.5, ve Nasdaq Composite endeksi %1.75 kazanç ile işlem görüyorlar.

ABD ve Çin, ABD Başkanı Donald Trump ve Çinli mevkidaşı Xi Jinping arasındaki toplantıyı takiben üç-aylık bir ateşkes üzerine anlaştı. Bu gelişmeyle itici güç kazanan ticaret-duyarlı S&P 500 Materyaller Endeksi ve S&P 500 Sanayi endeksi güne %2’den fazla yukarıda başladı. Ayrıca West Texas Intermediate  gün için %5’ten fazla kazanç ile işlem görürken, S&P 500 Enerji Endeksi yaklaşık %2.7 yukarıda seyrediyor.

Bu arada S&P 500 Emlak ve savunma sektörleri olarak anılan S&P 500 Materials Kurumlar risk iştahlı atmosfer üzerine talep bulmakta zorlandı ve mütevazı kayıplar kaydediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DowJones
  • Borsalar
  • Nasdaq
  • SP500