Wall Street, teknoloji hisselerinin liderliğinde mütevazı yükselişle açıldı


  • ABD-Çin ticaret görüşmeleri üzerine pozitif yorumlar, teknoloji hisselerinin talep kazanmasına yardımcı oldu.
  • Ham petrol, iki günlük gerilemesinin ardından yükselerek enerji hisselerinin destek sağladı.
  • Nasdaq Composite, S&P 500 ve Dow Jones karşısında üstün performans sergiliyor.

Wall Street’in ana endeksleri, ABD ve Çin ticaret müzakerecilerinin yaklaşık iki ay sonra ilk defa yeniden görüşmeleriyle Perşembe gününe mütevazı yükselişle başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average endeksi gün için %0.18, S&P 500 endeksi %0.23 ve Nasdaq Composite endeksi %0.55 yükselişle seyrediyor.

Bugün daha önce Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow, yaptığı açıklamalarda Washington'da yapılacak üst düzey görüşmelerden önce ABD ve Çin yetkilileri arasındaki görüşmelerde hissiyatta yumuşama olduğunu söyledi ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ayrıca Çin’deki “atmosferin” iyileştiğini söyledi. Risk duyarlı Teknoloji ve İletişin Hizmetleri endeksleri güne yükselişle başladı ve an itibariyle %0.5’ten fazla kazançla işlem görüyordu.

Bu arada ham petrol fiyatları, iki-günlük derin bir düzeltmenin ardından Perşembe gününde yeniden yükselişe başladı ve %0.35 yükselişle seyreden Enerji Endekslerini destekledi.

Diğer yandan 11-majör S&P 500 sektörleri arasında Sanayiler ve kurumlar erken işlemlerde mütevazı kayıplar kaydediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR