Wall Street, teknoloji hisselerinin kötü performansıyla mütevazı düşüşle açıldı


  • Teknoloji Endeksi, FAANG grubunun kayıplarıyla keskin şekilde düştü.
  • Enerji hisseleri, ham petrol fiyatlarının toparlanmasını sürdürmesiyle talep kazandı.
  • Moody’s, Ford’un notunu düşürerek, hisselerin %2’den fazla düşmesine neden oldu.

ABD’deki majör borsa endeksleri, teknoloji hisselerinin gerilemesiyle baskı altında kalarak güne mütevazı bir düşüşle başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average  endeksi gün için %0.2 kayıpla seyrederken, S&P 500 endeksi %0.5 ve Nasdaq Composite endeksi %0.9 düşüşle işlem görüyordu.

Teknoloji devleri Facebook, Amazon, Netflix ve Google (Alphabet) hisseleri, Google’ın tekel-karşıtı soruşturması ve risk iştahsız atmosfer üzerine erlen işlemlerde %0.5 civarında düşüş kaydetti. An itibariyle S&P500 Teknoloji endeksi gün için 51.4 kayıpla kaybedenlere liderlik ediyor. Bunun yanında Moody’s Yatırımcı Servisi, Bugün Ford Motor hisselerini ‘çöp’ seviyesine düşürdüğünü duyurdu ve hisselerin %3’ten fazla gerilemesine neden oldu.

Diğer yandan Salı gününde yükselen ham petrol fiyatları, gün için %1.35 kazançla seyreden S&P 500 Enerji Endeksine ek itici güç sağladı ve S&P 500’ün kayıplarını sınırlandırmasına yardımcı oldu.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR