Wall Street, pozitif veriler ve hissiyat üzerine yüksek açıldı

ABD’deki majör borsa endeksleri, haftanın son gününde keskin şekilde yükseldi ve ABD’den gelen güçlü istihdam verileri ve risk iştahının piyasalara dönmesiyle desteklendi. Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 %1.4 kazançla işlem görürken, Nasdaq Composite endeksi %1.5 yukarıda işlem görüyor.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından Cuma gününde yayınlanan veriler, ABD’de Tarım-dışı bordroların Aralık ayında 312 bin yükseldiğini ve 177 bin beklentilerinin oldukça üzerinde geldiğini gösterdi. İş gücüne katılık oranı ve ortalama saatlik kazançlar da aynı periyotta gelişme gösterdi.

11 majör S&P 500 sektöründen, erken işlemlerde negatif bölgede olan sadece kurumlar oldu. Kazananlar arasında enerji, materyaller, finansallar ve teknoloji sektörleri %2 civarında yüksek seyrediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DowJones
  • Borsalar
  • Nasdaq
  • SP500