Wall Street, küresel büyüme endişeleri üzerine negatif bölgenin derinliklerinde açıldı


  • ABD getiri eğrisinin tersine dönmesi resesyon korkularını ateşledi.
  • Çin’den ve Almanya’dan gelen hayal kırıklığı yaratan veriler büyüme görünümü üzerinde ağırlık yarattı.
  • Ham petrol fiyatlarındaki gerileme enerji hisselerini düşürdü.

Wall Street’in ana endeksleri, hisse senedi vadelilerindeki keskin düşüşle işaretinin verildiği gibi Çarşamba gününde güne negatif bölgenin derinliklerinde başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average ve Nasdaq Composite endeksleri gün için %1.5 kayıpla seyrederken, S&P 500 endeksi %1.4 düşüşle işlem görüyor.

Çin’den hayal kırıklığı yaratan perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri ile birlikte ekonomik aktivitede ikinci çeyrekte %0.1’lik daralma gösteren kasvetli Almanya büyüme verileri, küresel ekonomik büyümede keskin bir yavaşlama üzerine endişeleri yeniden canlandırdı ve ABD Tahvil faizleri üzerinde ağırlık yarattı.

ABD 10- ve 2- yıllık tahvil faizlerinin 2007’den beri ilk defa tersine dönmesi, ABD’de de bir resesyon üzerine endişelerle piyasa hissiyatına zarar verdi.

11-Major S&P 500 sektörleri arasında Enerji endeksi gün için %2.8 kayıpla seyrederken, Finansallar ve Teknoloji endeksleri sırasıyla %1.8 ve %1.5 kayıpla seyrediyorlardı. Diğer yandan Kurumlar endeksi erken işlemlerde pozitif bölgede kalırken, piyasa hissiyatını teyid ediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR