Wall Street, güvenliye kaçış üzerine negatif bölgede açıldı

ABD’deki majör borsa endeksleri, yatırımcıların Perşembe gününde riskli varlıklardan uzaklaşmasıyla keskin şekilde düşük açıldı. Wall Street’in korku ölçütü CBOE Volatilite endeksi erken işlemlerde %5’ten fazla yükseldi ve bozulan piyasa hissiyatını yansıttı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average gün için %0.73, S&P 500 %0.8 ve Nasdaq Composite %1.15 kayıpla işlem görüyor. 

Bugün erken saatlerde Avrupa Merkez Bankası (AMB) ve İngiltere Merkez Bankası (BoE) 2019 için büyüme tahminlerini düşürdüklerini duyurdular ve küresel ekonomideki yavaşlama üzerine endişeleri yeniden canlandırdı. 11 Majör S&P 500 sektörleri arasında iletişim hizmetleri ve teknoloji sektörleri, erken işlemlerde hisseleri yaklaşık %10 düşen Twitter’den hayal kırıklığı yaratan kazançlar kılavuzu ile baskılanarak %1’den fazla kayıpla seyrediyor. Diğer yandan utilities ve real estate gibi savunma sektörleri nispeten ufak kayıplardan muzdarip.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DowJones
  • Borsalar
  • Nasdaq
  • SP500