Wall Street, finansalların itici güç sağlamasıyla keskin yükselişle açıldı

ABD’deki majör borsa endeksleri, yatırımcıların Çin’den gelen güçlü verileri ve ilk çeyrek kazançlar sonuçları çevresindeki pozitif görünümü kutlamalarıyla Cuma gününde güne kararlı kazançlarla başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average endeksi %1, S&P 500 endeksi %0.7 ve Nasdaq Composite Endeksi %0.3 kazançla işlem görüyor. Wall Street’in korku göstergesi CBOE Volatilite Endeksi, risk iştahlı atmosferi yansıtarak gün için %3.6 kayıpla seyrediyor.

JP Morgan açılış zili öncesinde 29.85 milyar dolarlık ilk çeyrek karını duyurdu ve analistlerin 28.36 milyar dolar tahminlerini aştı. Benzer şekilde PNC Financial ilk çeyrek karı 4.27 milyar dolar beklentisi karşısında 4.29 milyar dolar seviyesinde geldi. Diğer yandan Wells Fargo 21.6 milyar dolarlık kar bildirimi, uzmanların 21.9 milyar dolarlık tahminlerini karşıladı ancak EPS 1.2 milyar dolar ile 1.09 milyar dolar piyasa beklentilerini aştı.

Güçlü kazançlar sonuçlarıyla ve yükselen Tahvil faizleri ile desteklenen S&P 500 Finansallar Endeksi an itibariyle %2.25 yükseldi. 11 Majör S&P 500 sektörleri arasında Materyaller, İletişim Hizmetleri, Enerji ve Sanayiler, erken işlemlerde %1 yükselişle seyrediyorlardı.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DowJones
  • Borsalar
  • Nasdaq
  • SP500