Wall Street, finansallar ve sanayiler ile hafif düşük açıldı

  • Gerileyen tahvil faizleri, Salı gününde finansalları geriletti.
  • Riskten kaçınma, savunma hisselerinin talep bulmasına izin verdi.

ABD’deki majör borsa endeksleri, önceki günü yüksek kapatmalarının ardından piyasaların ABD ve Çin’in 90-günlük ateşkes periyodunun sonunda bir ticaret anlaşmasına ulaşabileceği olasılığını değerlendirmeye devam etmeleriyle yukarı yönlü momentumu sürdürmekte başarısız olarak güne düşük başladı. Dow Jones Industrial Average %0.55, S&P 500 %0.3 ve Nasdaq Composite %0.53 kayıpla işlem görüyor.

ABD Tahvil faizlerinde görülen keskin gerileme, Salı gününde erken işlemlerde %1’den fazla kaybeden ticaret duyarlı S&P 500 Finansallar endeksi üzerinde ağırlık yarattı. S&P 500 Sanayi ve Teknoloji endeksleri sırasıyla %1.2 ve %1 kayıpla işlem görürken, borsa piyasaları çevresindeki aşağı yönlü baskıyı arttırdı.

Risk iştahsız hissiyat savunma sektörlerini desteklerken, S&P 500 Kurumlar ve S&P 500 Emlak endeksleri %0.55 ve %0.25 kazançla işlem görüyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DowTeorisi
  • Borsalar
  • Nasdaq
  • SP500