Wall Street, enerji ve teknoloji hisseleri liderliğinde mütevazı şekilde yüksek açıldı

ABD’deki majör borsa endeksleri Çarşamba gününe pozitif bölgede başladı ve gelişen piyasa hissiyatıyla desteklendi. An itibariyle Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 endeksleri, gün için %0.5 kazançla seyrederken, Nasdaq Composite endeksi %0.6 yukarıda seyrediyor. Wall Street’in korku göstergesi CBOE Volatilite endeksi ise risk iştahlı hissiyatı yansıtarak, günlük bazda yaklaşık %3 düşüşle seyrediyor.

Tümü erken işlemlerde kazançlar kaydeden 11 major S&P 500 sektörleri arasında enerji ve teknoloji %0.75 yükselişle ralliye liderlik ediyor. 

ABD’den gelen pozitif veriler borsaların bugün talep kazanmasına yardımcı oluyor görünüyor. ABD Sayım Bürosu bugün daha önce dayanıklı mal siparişleri Ocak ayında %0.4 arttığını ve piyasaların % -0.5 beklentilerini aştığını gösterdi. Bunun yanında inşaat harcamaları, Aralık ayındaki %0.8 okumasını takiben Ocak ayında %1.3 arttı.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DowJones
  • Borsalar
  • Nasdaq
  • SP500