Wall Street, enerji hisselerinin ağırlık yaratmasıyla keskin şekilde düşük açıldı


ABD’deki majör borsa endeksleri, enerji endeksindeki ağır kayıplar üzerine güne keskin şekilde düşük başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average gün için 130 puan kayıpla işlem görürken, S&P 500 ve Nasdaq Composite endeksleri sırasıyla, %0.5 ve %0.6 kayıpla seyrediyor.

West Texas Intermediate’ın Cuma gününde %1’den fazla kaybetmesiyle, S&P 500 Enerji Endeksi baskı altında kaldı ve gün için %1.5 kayıpla işlem görüyordu.

Diğer yandan hükümet kapanmasının ekonomi üzerine potansiyel negatif  etkisi üzerine endişeler ve daha fazla şirketin hayal kırıklığı yaratan satış rakamları bildirmesi üzerine korkular, piyasa hissiyatı üzerinde ağırlık yaratmaya devam ediyor. Wall Street’in korku ölçütü CBOE Volatilite Endeksi, an itibariyle %2.3 yukarıda seyrederken risk iştahsız hissiyatı yansıtıyor.

S&P 500’deki 11 majör sektörün tümü, erken işlemlerde negatif bölgede kalmaya devam ediyor. Enerjinin arkasında sanayi ve finansallar da %1 civarında geriliyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Economic Calendar

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Chart Interactive

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR