Wall Street düşüşle açıldı, yükselen ham petrol fiyatları enerji hisselerini destekliyor


  • Koronavirüs korkularının yeniden su yüzüne çıkması, Perşembe gününde risk-duyarlı hisseler üzerinde ağırlık yaratıyor.
  • Enerji hisseleri, ham petrol fiyatlarının yükselişini sürdürmesiyle mütevazı kazançlar kaydediyor.
  • Gerileyen Tahvil faizleri finansak hisseleri düşürdü.

Wall Street’in ana endeksleri, Japonya ve Güney Kore olmak üzere Çin dışımdaki koronavirüs enfeksiyonu sayısının artmasının yatırımcıları salgının küresel ekonominin etkisini yeniden değerlendirmeye zorlamasıyla Perşembe gününe negatif bölgede başladı. 

An itibariyle Dow Jones Industrial Average  ve S&P 500 endeksleri %0.2 kayıpla işlem görürken, Nasdaq Composite endeksi %0.4 düşüşle seyrediyor.

Petrol toparlanması enerji hisselerini yükseltti

11-majör S&P 500 sektörleri arasında Enerji Endeksi, yükselen ham petrol fiyatlarıyla desteklenerek pozitif bölgede işlem gören tek endeks oldu. West Texas Intermediate (WTI) en son, gün için %1 kazançla 54.05$ seviyesinde işlem görüyordu. Diğer yandan risk-duyarlı Teknoloji Endeksi %0.25 kayıpla seyrederken, ABD 10-yıllık Tahvil faizlerindeki %1.8 düşüş üzerine düşük performans sergiliyor görünen Finansallar Endeksi erken işlemlerde %0.2 kayıpla seyrediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR