Wall Street, ABD-Çin ticaret anlaşmasına dair umutlarla desteklenerek keskin yükselişle açıldı


  • Bloomberg, Çin’in ABD ile kısmi bir anlaşmaya açık olduğunu idda etti.
  • Enerji hisseleri, Çarşamba günündeki ham petrol toparlanması üzerine keskin şekilde yükseldi.
  • 11 major S&P 500 Sektörlerinin tümü de erken işlemlerde yükseldi.

Wall Street’in ana endeksleri Çarşamba gününde pozitif piyasa hissiyatından faydalanarak keskin yükselişle açıldı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average endeksi gün için %0.6, S&P 500 endeksi %0.55 ve Nasdaq Composite endeksi %0.95 kazançla işlem görüyordu.

Günün erken saatlerinde Bloomberg, konuyla ilgili direkt bilgi sahibi kaynaklara dayandırdğı haberinde, Çin teknoloji şirketlerinin kara listeye alınmasına rağmen, Çin’in kısmi bir ABD ticaret anlaşmasına açık olduğunu söylediğini belirtti ve risk iştahlı akışların piyasaları domine etmesine neden oldu.

Tümü erken işlemlerde pozitif bölgede olan 11 major S&P 500 sektörleri arasında ham petrol fiyatlarının toparlanmasıyla desteklenen Enerji endeksi gün için %1.2 yükselişle kazançlara liderlik ediyor. Risk-duyarlı Teknoloji Endeksi de %1 kazançla seyrediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR