USD/TRY, Brunson’un serbest bırakılmasının ardından 5.95’e doğru yükseldi

Haftanın son işlem gününde çok önemli Brunson davasının 4. duruşmasının görüleceği Cuma gününe 5.92 seviyesi civarında başlayan USD/TRY paritesi, duruşmanın başladını sabah saatlerinde 5.98 seviyesine kadar yükselerek 5.9866 seviyesinde gün içi zirvesini kaydetmesinin ardından, gelen TL pozitif haber akışı üzerine olumlu beklentilerle öğle saatlerinde de gerilemesini sürdürerek 5.8279 seviyesinde bir gün içi dip seviyesini kaydetti.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinin ’ABD'li rahip Andrew Brunson'ını serbest bırakmasının ardından parite keskin şekilde 5.95 seviyesine doğru yükseldi ve ardından 5.93-üst bandına doğru toparlandıç 

Adli kontrol şartıyla ev hapsinde tutulan ABD'li papaz Andrew Brunson'ın yargılandığı davanın dördüncü duruşmasında mahkeme Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi ve hakkındaki ev hapsi ile yurt dışına çıkış yasağını kaldırdı. Brunson'ın aldığı ceza da hapishanede yattığı günlere sayıldı.

FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson, Aralık 2016'dan Temmuz 2018'e kadar tutuklu olarak yargılanmış ve daha sonra 25 Temmuz'da tutukluluğu ev hapsine çevrilmiş ve hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.
 
ABD Başkanı Donald Trump, ABD'li pastör Andrew Brunson'ın 2 yıllık tutukluluğunu sona erdiren yargı kararının ardından Twitter üzerinden "Pastör Brunson'la ilgili çok çalıştık" mesajını attı ve ardından "Düşüncelerim ve dualarım Pastör Brunson ile birlikte, yakında sağ salim eve dönmesini umuyoruz" diye ekledi.

USD/TRY paritesi, an itibariyle %0.30 kazanç ile 5.9385 seviyesinde işlem görüyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDTRY