USD/TRY, 5.6100 seviyesi üzerinde yukarı yönlü momentumunu kaybetti


  • USD/TRY paritesi, günlük zirvelerini takiben 5.60-altı seviyelere geri çekildi.
  • Risk-iştahsız hissiyat Gelişen Piyasalar (EM) üzerinde ağırlık yaratmaya devam ediyor.

Türk Lirası, USD/TRY paritesinin Salı günkü seansı negatif bölgenin hafif içinde ve 5.60 civarındaki 200-günlük SMA’ın bulunduğu seviyelerde kapatmasının ardından Çarşamba gününde yeniden aşağı yönlü ivme kazandı.

Parite bugün, 5.61 seviyesi üzerinde günlük zirvelerini kaydetmesinin ardından 21-günlük SMA’nın bulunduğu 5.58/5.59 bölgesine doğru geri çekildi.

Risk iştahsız hissiyat, ABD 2-10 yılık tahvil faizleri farkının 2007’den beri ilk defa tersine dönmesinin ardından yatırımcılar arasında geri dönmüş görünüyor. ABD Tahvil faizlerindeki keskin düşüş, Beyaz Saray’ın bazı Çin ürünleri üzerine uygulayacağı tarifeleri ertelemesinin ardından gelen baştaki iyimserliği sildi.

Tahvil faizlerindeki ısrarlı aşağı yönlü hareket güvenli limanlar için talebe yukarı yönlü baskı eklerken, aynı zamanda Lira çevresindeki aşağı yönlü görünüme katkıda bulundu.

Veri cephesinde Türkiye işgücü piyasası verileri ile birlikte Sanayi Üretimi ve Bütçe dengesi rakamları takip edilecek.

USD/TRY paritesi, an itibariyle gün için %0.61 kazanç ile 5.5901 seviyesinde işlem görüyor.

USD/TRY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 5.4494 (aylık 8 Ağustos dip), 5.3918 (%78.6 Fibo Şubat-Mayıs yükselişi) ve 5.2918 (aylık 29 Mart dip) seviyelerinde bulunurken, 5.6347 (aylık 13 Ağustos zirve), 5.7025 (%50 Fibo Şubat-Mayıs yükselişi) ve 5.7727 (25 Temmuz zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR