USD/JPY zirvelerinden gerilerken, hala 113.00 seviyesinin hemen altında mütevazı günlük kazançlarına tutunuyor

  • USD önceki kazançlarını korumakta ve paritenin gün içi yukarı yönlü hareketini desteklemekte desteklemekte başarısız oldu.
  • Süregelen risk-iştahsız hissiyat, ek kazançların sınırlandırılmasına katkıda bulundu..

USD/JPY paritesi, Avrupa seansının ortalarında hafif pozitif görünümüne tutunsa da, 113.00 psikolojik seviyesi üzeri seviyelere doğru önceki toparlanma kazançlarının bir kısmını sildi.

ABD Doları 97.20 bölgesine doğru önceki kazançlarını korumakta zorlandı ve şimdi negatif bölgeye gerileyerek, paritenin gün içi pozitif momentumunu sürdürmesini asiste etmesinde başarısız oldu.

Getiri eğrisinin kısa ucunun tersine dönmesine neden olan ABD Tahvil faizlerindeki son gerileme ve bir resesyon işareti olabileceğine dair endişeler, anlamlı bir USD yukarı yönlü hareketini sınırlandırdı.

Bu arada ABD Başkanı Donald Trump’ın bir seri tweet’i, yatırımcıların 90 günlük ateşkes sırasında ulaşılacak ABD-Çin ticaret çatışması için tam bir çözüme dair güvenlerine zarar verdi.

Kaybolan iyimserlik, Wall Street’in gece işlemlerindeki keskin satışlarıyla ve ardından küresel borsa piyasalarındaki zayıflıkla görüldü ve Japon Yeni’nin güvenli liman görünümüne fayda sağladı.

Negatif faktörlerin bir kombinasyonuna rağmen, yatırımcıların majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde agresif pozisyonlar almaktan sakınıyor görünmeleriyle mütevazı günlük kazançlarına tutundu. 

USD/JPY paritesi, an itibariyle gün için %0.20 kazanç ile 113.01 seviyesinde işlem görüyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

FXStreet Amerika Baş Analisti Valeria Bednarik, “4 saatlik grafik, paritenin hareketli ortalamalarının altında gelişmesiyle riskin aşağı yönlüye kaydığını gösterirken, 200 SMA 113.10 seviyesinde kısa-vadeli direnç sunuyor. Bahsedilen tabloda teknik indikatörler, yönsel bir güçten yoksun şekilde negatif bölge içerisinde kalmaya devam ediyorlar yaklaşan bir gerilemenin sinyalini vermektense, boğaların parite üzerine sınırlı ilgisini yansıtıyor.“ diyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Majörler
  • USDJPY