USD/JPY, yenilenen ticaret iyimserliğine rağmen 112 seviyesinin altında dar bir aralıkta kalmayı sürdürdü

  • ABD Hazine Sekreteri, Çin ticaret görüşmelerinin nihai aşamasına yaklaştığını söyledi.
  • AB ulusları, ABD ile ticaret müzakerelerine başlamayı kabul ettiler.
  • ABD Dolar Endeksi, NY Fed İmalat anketi öncesinde 97 seviyesi altında kalıyor.

USD/JPY paritesi, Asya seansı sırasında 112.19 seviyesindeki günlük bir zirvesine yükselmesinin ardından momentumunu korumakta başarısız oldu ve günlük kazançlarını geri izledi. Parite, an itibariyle gün için 5 pip kayıpla 111.95 seviyesinde işlem görüyor.

ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, haftasonunda Washington’da IMF karargahında muhabirlere yaptığı açıklamalarda Çin ticaret görüşmelerinin nihai aşamasına yaklaştığını söyledi ve haftanın başlangıcında hissiyatı yükseltti. Risk iştahlı hissiyat, Japonya’nın Nikkei 225 Endeksinin günü %1’den fazla kazançla kapatmasına izin verdi ve güvenli liman JPY üzerinde ağırlık yarattı.

Ek olarak Avrupa Birliği (AB) Ticaret Komiseri Cecilia Malmstrom, AB uluslarının ABD ile ticaret müzakerelerine başlanmasını kabul ettiğini duyurdu. Ancak Avrupa borsaları seansta nispeten sakin kaldı ve risk hissiyatının Kuzey Amerika seansı öncesinde nötre döndüğüne işaret etti.

Bu arada ABD Dolar Endeksi (DXY), 97 seviyesi altında oldukça dar bir işlem aralığında dalgalanıyorken, aynı zamanda yönsel bir ipucu vermiyor. NY Fed Empire State İmalat Endeksi, ABD’den yayınlanacak tek veri olacak ve kayda değer bir piyasa tepkisi alması beklenmiyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 111.90 (günlük dip), 111.50 (200-DMA) ve 111.15 (50-DMA) seviyelerinde bulunurken, 112 (günlük zirve/12 Nisan zirve), 112.60 (20 Aralık zirve) ve 113.35 (10 Aralık zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Majörler
  • USDJPY