USD/JPY, risk iştahsızlığının yoğunlaşmasıyla agresif satışlarla karşılaştı, 108.00 seviyesini hedefliyor


  • S&P 500 vadelileri ve Tahvil faizlerindeki yenilenen zayıflık USD/JPY paritesini geriletti.
  • Trump’ın tweet’lerini takiben ABD-Çin ticaret endişeleri üzerine risk-iştahsızlığı yaygın.
  • Bugün tüm gözler ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri üzerinde olacak.

USD/JPY paritesi, Avrupalı yatırımcıların ABD-Çin ticaret gerilimleri üzerine yenilenen endişelere tepki vermesiyle güvenli liman Yen çevresindeki alım ilgisinin tempo kazanmasıyla son saatte 20-piplik bir gerileme kaydetti.

Risk iştahsızlığı, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Pekin’in dört ya da beş “önemli noktada“ yeniden anlaşıncaya kadar ilerleme isteği içinde olmadığını söyleyerek Çin karşısında sıkı bir duruş sergilemesinin ardından Avrupa açılışı öncesinde tam hız seyretmeye devam ediyor.

Ayrıca kaynakların, gelecek Trump-Xi toplantısında ticaret savaşını sona erdirmeye yönelik bir ilerleme beklentilerinin düşük olduğunu belirten son haberleri takiben hissiyat daha da bozuldu.

Parite, yoğunlaşan riskten kaçınma üzerine S&P 500 vadelileri ve Tahvil faizlerindeki satışları takip ederek, 108.31 seviyesindeki üç-günlük taze dip seviyelerine dokundu. Teknik görünüm, günün devamında  108.00 seviyesinin bir testine doğru riskler barındırıyor.

Veri cephesinde ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Mayıs ayı verileri ile birlikte ABD-Çin ticaret manşetleri takip edilecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 108.33
Bugünkü Günlük Değişim -0.19
Bugünkü Günlük Değişim % -0.18
Bugünkü Günlük Açılış 108.52
 
Trendler
Günlük SMA20 109.2
Günlük SMA50 110.44
Günlük SMA100 110.53
Günlük SMA200 111.28
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 108.8
Önceki Günlük Dip 108.35
Önceki Haftalık Zirve 108.62
Önceki Haftalık Dip 107.81
Önceki Aylık Zirve 111.71
Önceki Aylık Dip 108.23
Günlük %38.2 Fibonacci 108.63
Günlük %61.8 Fibonacci 108.52
Günlük Pivot Noktası S1 108.31
Günlük Pivot Noktası S2 108.1
Günlük Pivot Noktası S3 107.86
Günlük Pivot Noktası R1 108.76
Günlük Pivot Noktası R2 109.01
Günlük Pivot Noktası R3 109.22

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR