USD/JPY önceki kayıplarını toparladı fakat devam ivmesinden yoksun kaldı

  • ABD Tahvil faizlerindeki mütevazı bir yükseliş USD talebinin canlanmasına yardımcı oldu.
  • Yaygın ihtiyatlı hissiyat JPY’yi desteklerken kazançları sınırlandırıyor görünüyor.
  • Yatırımcılar şimdi ABD dayanıklı mal siparişleri verilerini bekliyorlar.

USD/JPY paritesi önceki gerilemesinin majör bir kısmını toparlamayı başarsa da, önceki seansın işlem aralığı içerisinde kalmayı sürdürdü.

Yatırımcıların Salı günkü yumuşak gelen ABD tüketici enflasyonu rakamlarını arkalarında bırakmalarıyla ABD Tahvil faizlerindeki mütevazı bir toparlanma ABD Doları talebinin yeniden canlanmasına yardımcı oldu ve pariteye destek sağlayan önemli faktörlerden biri oldu.

Ancak borsa piyasaları çevresindeki zayıf ton ile görülen yaygın ihtiyatlı hissiyat Japon Yeni’nin güvenli liman talebi bulmasına yardımcı oldu ve yukarı yönlü anlamlı hareketleri şimdilik sınırlandırıyor görünüyor.

Yatırımcıların ABD makro verilerini beklemeleriyle, paritenin alım ilgisi bulmayı mı sürdüreceği, yoksa çok önemli 200-günlük SMA bariyerini aşmakta zorlanmaya devam mı edeceğini zaman gösterecek.

Veri cephesinde ABD’den Dayanıklı Mal Siparişleri ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) seviyeleri takip edilecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

FXStreet Analist ve Editörü Omkar Godbole, “111.11 seviyesinin aşağı yönlü kırılımı saatlik tabloda rising wedge kırılımı ile öne çıkarılan aşağı yönlü görüşü yeniden canlandırabilir. Parite buradan önceki haftaki dip seviyesi olan 110.75 seviyesini test edebilir. Yukarı tarafta ise rising wedge’in zirvesi olan 111.46 seviyesinin kırılması gerekiyor.“ diyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Majörler
  • USDJPY