USD/JPY, haftalık dip seviyelerine doğru önceki gerilemesinin majör bir kısmını toparladı


  • Yatırımcılar Çarşamba günkü yumuşak tüketici enflasyonu rakamlarını arkalarında bıraktılar.
  • ABD Tahvil faizlerindeki bir dönüş USD kar satışları teşvik etti.
  • Yeniden canlanan güvenli liman talebi JPY’yi desteklerken kazançların devamını sınırlandırıyor.

USD/JPY paritesi haftalık dip seviyelerine doğru önceki gerilemesinin majör bir kısmını toparladı ve son saatte 108.00-ortaları üzerine geri yükseldi ancak güçlü bir devam ivmesinden yoksun kaldı.

Çarşamba günkü yumuşak gelen ABD tüketici enflasyonu Mayıs ayı rakamlarına rağmen ABD Doları anlamlı bir talep kazanmayı başardı ve destek sağlayan önemli faktörlerden biri oldu. 

ABD manşet tüketici fiyatları aylık bazda %0.1 ve bir yıl öncesine göre %1.8 yükseldi. Ek olarak gıda ve enerji fiyatları hariç fiyatlar aylık bazda %0.1 ve yıllık bazda %2 (%2.1’den) yükseldi.

Fed Temmuz ayı faiz indirimi hareketi piyasalarca büyük ölçüde fiyatlanırken, yatırımcılar önümüzdeki haftaki FOMC politika toplantısı öncesinde USD aşağı yönlü pozisyonlarını kapatmaya yöneliyor görünüyor.

Boğalar ABD Tahvil faizlerindeki ani bir dönüşten ipuçşarı alırken, yaygın ihtiyatlı hissiyat Japon Yeni’nin güvenli liman talebini destekleyerek kazançları sınırlandırdı.

Dolayısıyla paritenin yakın-vadede dip görmüş olabileceğini teyid etmeden ve toparlanma hareketinin devamı için pozisyonlanmadan önce alımların güçlü bir şekilde sürmesini beklemek ihtiyatlı olacaktır.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 108.4
Bugünkü Günlük Değişim -0.12
Bugünkü Günlük Değişim % -0.11
Bugünkü Günlük Açılış 108.52
 
Trendler
Günlük SMA20 109.2
Günlük SMA50 110.44
Günlük SMA100 110.53
Günlük SMA200 111.28
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 108.8
Önceki Günlük Dip 108.35
Önceki Haftalık Zirve 108.62
Önceki Haftalık Dip 107.81
Önceki Aylık Zirve 111.71
Önceki Aylık Dip 108.23
Günlük %38.2 Fibonacci 108.63
Günlük %61.8 Fibonacci 108.52
Günlük Pivot Noktası S1 108.31
Günlük Pivot Noktası S2 108.1
Günlük Pivot Noktası S3 107.86
Günlük Pivot Noktası R1 108.76
Günlük Pivot Noktası R2 109.01
Günlük Pivot Noktası R3 109.22

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR