USD/JPY haftalık dip seviyelerinden yükselse de 108.00-ortaları altında negatif bölgede kalmaya devam ediyor


  • Güvenli liman JPY, ABD-Çin ticaret gerilimleri korkularından faydalanıyor.
  • USD boğaları Fed faiz indirimi ihtimallerinin artmasıyla defansif kalmaya devam ediyor.

USD/JPY paritesi, Perşembe gününde Asya seansı sırasında haftalık taze dip seviyelerine geriledi fakat ardından birkaç pip toparlanmayı başardı.

Parite önceki seansın gün içi toparlanmasını sürdürmekte başarısız oldu ve dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ticaret gerilimlerinin artması üzerine korkularla defansif kalmayı sürdürdü.

Süregelen ihtiyatlı hissiyat ABD Tahvil faizlerindeki gerilemeden de görülürken, Fed’in yıl sonuna kadar faizlerde indirime gidebileceğine dair beklentilerle birlikte ABD Doları boğalarını defansif tuttu ve paritenin 108.17 gün içi dip seviyesine doğru gerilemesine katkıda bulundu.

Geçtiğimiz haftaki güçlü ABD işgücü raporu karşısında Çarşamba günkü yumuşak ABD tüketici enflasyon rakamları da Fed faiz indirimi için beklentileri güçlendirdi. Ancak böyle bir hareketin hali hazırda fiyatlanmış olmasıyla, yatırımcıların aşağı yönlü agresif USD pozisyonları almaktan sakınır görünmeleri, aşağı yönlü hareketlerin sınırlandırılmasına yardımcı olan tek faktör gibi görünüyor.

Veri cephesinde ABD’den ABD’den İthalat/İhracat Fiyatları ve İlk İşsizlik Başvuruları verileri takipi edilecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 108.26
Bugünkü Günlük Değişim -0.25
Bugünkü Günlük Değişim % -0.23
Bugünkü Günlük Açılış 108.51
 
Trendler
Günlük SMA20 109.14
Günlük SMA50 110.38
Günlük SMA100 110.52
Günlük SMA200 111.26
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 108.58
Önceki Günlük Dip 108.22
Önceki Haftalık Zirve 108.62
Önceki Haftalık Dip 107.81
Önceki Aylık Zirve 111.71
Önceki Aylık Dip 108.23
Günlük %38.2 Fibonacci 108.36
Günlük %61.8 Fibonacci 108.44
Günlük Pivot Noktası S1 108.29
Günlük Pivot Noktası S2 108.07
Günlük Pivot Noktası S3 107.92
Günlük Pivot Noktası R1 108.66
Günlük Pivot Noktası R2 108.81
Günlük Pivot Noktası R3 109.03

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR