USD/JPY, gün içi gerilemesini sürdürerek 113.00-ortaları altına geriledi

  • Ticarete dair son iyimserlik üzerine gelen erken yükselişi kısa ömürlü oldu.
  • USD çevresindeki ağır aşağı yönlü görünüm, yukarı yönlü yatırımcıları etkilemekte başarısız oldu.
  • Risk-iştahlı hissiyat ve ABD Tahvil faizlerinin iyi sayılabilecek bir yükselişi de destek sağlayamadı..

USD/JPY paritesi gün içi aşağı yönlü geri izleme hareketini sürdürerek, 113.00-ortaları altındaki günlük işlem aralığının alt bandına yerleşti.

Dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ateşkese dair son iyimserlik üzerine yeni işlem haftasının gelen taze bir risk iştahlı işlemler dalgası, Japon Yeni’nin güvenli liman talebi bulmakta zorlanmasına neden oldu.

Parite yukarı yönlü bir gap ile başladı ve ABD ve Çin’in en az 90 gün ek ticaret tarifesi uygulamamak üzerine anlaştığı haberlerine tepki olarak 113.82 birkaç-günlük zirve seviyesine tırmandı.

Ancak parite, Fed’in kademeli para politikası sıkılaşma döngüsü beklentilerinin pekişmesiyle ABD Tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir toparlanmadan destek bulamayan ABD Doları çevresindeki ağır şekilde aşağı yönlü görünüm üzerine yüksek seviyelerde hız kaybetmeye başladı.

Veri cephesinde ABD’den ISM İmalat PMI ve FOMC’den Clarida, Quarles, Williams ve Brainard’ın konuşmaları takip edilecek.

USD/JPY paritesi, an itibariyle gün için %0.11 kayıpla 113.44 seviyesinde işlem görüyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik görünüm:

FXStreet Amerikan Baş Analisti Valeria Bednarik, “Parite son 4 haftasını 200 piplik sınırlandırılmış bir aralıkta geçirdi ve birkaç kısa ömürlü yükselişlerde kazançlarını 114.00 psikolojik seviyesi üzerinde sürdüremedi. İşlem aralığının temeli, 20 Kasım’da belirlediği dip olan 112.30 seviyesi. Günlük grafikte 100 DMA 112.25 seviyesinde gelirken destek bölgesini güçlendiriyor ve bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumunda aşağı yönlü potansiyelin arttığına işaret ediyor.“ diyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDJPY