USD/JPY, ABD verileri öncesinde 113 seviyesi altında negatif bölgede kalmaya devam ediyor

  • Çin ve ABD arasında yükselen tansiyon, Çarşamba gününde hissiyat üzerinde ağırlık yarattı.
  • ABD Dolar Endeksi, 97 seviyesi üzerinde mütevazı kazançlarına tutundu.
  • Sırada: ADP İstihdam Değişimi raporu ve ticaret dengesi verileri bekleniyor.

USD/JPY paritesi, Asya seansı sırasında baskı altında kalmasının ardından 113 seviyesi üzerine toparlandı fakat momentumunu korumakta başarısız olarak ABD verileri öncesinde negatif bölgeye geriledi. Parite, an itibariyle gün için %0.35 kayıpla 112.80 seviyesinde işlem görüyor.

Bugün erken saatlerde gelen Çinli teknoloji devi Huawei’inin CFO’sunun İran’a yönelik yaptırımları delmesi gerekçesiyle Kanada’da tutuklandığı haberleri, ABD ve Çin arasındaki 90 günlük ateşkesin hemen ardından iki ülke arasındaki politik gerilimin artmasıyla endişelere neden oldu. Avrupa’nın majör borsa endeksleri, risk iştahsız hissiyatı yansıtarak ağır kayıplardan muzdarip olurken, Almanya DAX ve Birleşik Krallık FTSE endeksleri gün için %2’nin üzerinde kayıplarla işlem görüyor.

Veri cephesinde Kuzey Amerika seansında yayınlanacak olan ADP İstihdam Değişimi raporunun Kasım ayında 195 binlik bir artış göstermesi bekleniyor. Bunun yanında ticaret dengesi, üçüncü çeyrek birim işgücü maliyetleri ve tarım-dışı verimlilik verileri takip edilecek. ABD Dolar Endeksi (DXY), gün için %0.1 kazanç ile 97.10 seviyesinde işlem görüyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 112.60 (günlük dip), 112.35 (100-DMA) ve 112 (psikolojik seviye) seviyelerinde bulunurken, 113.60 (4 Aralık zirve high), 114 (28 Kasım zirve) ve 114.20 (12 Kasım zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Majörler
  • USDJPY