USD/JPY, ABD verileri öncesinde 112.00 seviyesi altında bir aralıkta sıkıştı

  • BoJ para politikası kararı piyasa için nispeten olaysız geçti.
  • Risk-iştahlı hissiyat JPY’nin güvenli liman talebi bulmakta zorlanmasına neden olarak desteğini sürdürdü.
  • USD defansif kalmaya devam ederek anlamlı bir ivme sağlayamadı.

USD/JPY paritesi yönsel bir görünümden yoksun kalarak yatay yönlü konsolidatif fiyat hareketlerini Avrupa seansı ortalarında sürdürdü.

Parite, bugün erken saatlerde dokunduğu 1-15 haftalık zirvelerinden 40-pip civarındaki gün içi keskin gerilemesine rağmen çok önemli 200-günlük SMA yakınlarında biraz destek bulmayı başardı ve 111.70-75 bölgesinde istikrar kazandı. Ancak ayrıştırıcı faktörlerin bir kombinasyonu anlamlı bir ivme sağlayamayarak, haftanın son işlem gününde yatay yönlü bir işlem hareketine neden oldu.

Bugünkü BoJ para politikası güncellemesinin piyasalar için nispeten olaysız geçmesiyle, borsalardaki güçlü kazançlarla görülen yaygın risk-iştahlı hissiyat da Japon Yeni’nin görece güvenli liman görünümü üzerinde ağırlık yaratarak pariteye destek sağladı.

Bu arada ABD Doları boğaları, ABD Tahvil faizlerindeki bir gün içi yükselişten etkilenmemiş göründüler ve defansif kalmaya devam ederek herhangi bir ivme sağlayamadılar.

Veri cephesinde ABD’den Sanayi Üretimi, NY Empire State endeksi, Kapasite Kullanımı, U-Mich Tüketici Güveni endeksi ve JOLTs İş Açıklıkları verileri takip edilecek.

USD/JPY paritesi için teknik görünüm:

FXStreet’in Amerika Baş Analisti Valeria Bednarik, “4-saatlik grafik, paritenin yukarı yönlü meyillerini koruyan 100 ve 200 SMA’ları üzerinde tutunması ve teknik indikatörlerin açık bir yönsel güçten yoksun şekilde orta çizgileri üzerinde konsolide olmaya devam etmeleriyle nötr-yukarı yönlü bir duruş sunuyor. Yukarı yönlü düzeltme olasılıkları, ufukta dolar güçlenmesini tetikleyecek büyük bir katalizör görünmemesiyle muhtemel görünmüyor.“ diyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDJPY